Mé jméno je Monika (Moní) Palečková a žiju se svojí rodinou v nádherném prostředí Jizerských hor.

Věnuji se zdraví, zdravé stravě (raw living food) a pohybu (jóga, běh, tanec) a užívání si jednoduchého a prostého býtí.

Miluju pobyt v přírodě, chození naboso a spaní „naostro“, slunění, koupání v přírodních vodách, svobodu a létání (neboli paragliding…což s pobytem v přírodě, sluněním a pocitem svobody úzce souvisí 😉 )

K tvoření živých mandal mě přivedl můj zájem o živou stravu (raw food) a touha vytvářet jídla, která nás zharmonizují už tím, že při jejich samotné přípravě nelze být v jiném stavu než Tady a Teď, tedy plně přítomný. Touha vytvářet jídla, která nás harmonizují svojí krásou, sladěním barev, chutí, vůní a zdravým působením v těle... A hlavně, po pročištění na živé stravě mi jednou přišla inspirace shůry a teď už to "jede" samo, já jen jdu s proudem života 😉

Ráda bych ukázala ostatním, že:

~  je možné připravovat a vychutnávat si jídla i jinak, než jen něco někam dát, zamíchat, nandat, zhltnout, a zase jít

~  příprava jídla může být (léčivá) meditace a jeho konzumace vědomé léčení

~  výběr surovin z darů přírody je tak široký a nepřeberný

~  díky přijímání takovýchto jídel se člověk může cítit tak dobře jako nikdy předtím...

 

A také že zdravé jídlo není zdaleka jen o živinách v potravě obsažených. Je to také o záměru, který do jídla vkládáme, jde také o to, jak na nás vytvořené jídlo působí a v jakém naladění ho jíme.

Jídlo připravené s láskou, plnou pozorností a přáním, aby nasytilo, vyživilo a léčilo, je DAREM, který můžeme každý den sobě i druhým dávat.

Mojí snílkovské a vílí povaze takováto strava velmi vyhovuje. Zcitlivuje mě, zjemňuje (a zároveň zbystřuje) smysly, vnímání těla i okolního světa. Uvědomuju si však také a respektuju to, že každý jsme jiný, a že ne každého takovéto tvoření a způsob žití osloví. Je to naprosto v pořádku, každý jsme jiný a každý je svého štěstí strůjce. Možná je však řada lidí, které může můj styl života inspirovat, neboť sama vidím v dnešní době jistou otrávenost z každodenního řešení co zase dělat k tomu jídlu, vidím, jak se lidi stravují na energii velmi chudou stravou a jak jsou zesláblí, nemocní a nevyrovnaní, fyzicky i psychicky… Je to velká škoda.

Těch příčin, proč dnes lidem není po mnoha stránkách dobře,  je samozřejmě celá řada, ale při nalézání cesty zpět k sobě, ke své síle, k potenciálu, který v nás je a ke svému PLNÉMU ZDRAVÍ je možné (a velmi vhodné!) začít právě u stravy.

 

Připravuji pro inspiraci nejen ukázky a recepty živých mandal, ale také články o tom, jak vnímám svět já, o kráse, která nás všechny obklopuje, o mém přirozeném a prostém bytí...

Taky pořádám přednášky s ochutnávkou pod názvem
"Živá strava jako cesta ke zdraví i spiritualitě".

Kromě živé stravy a cvičení se zabývám dalšími tématy, jako například:

 

*  přirozené porody, porody v domácím prostředí

*  kontaktní rodičovství

*  bylinky a aromaterapie

intuitivní kresba 

*  unschooling

 

 

 

Nechť jsou vám moje stránky inspirací k životu v hojnosti, zdraví a harmonii.

 

Love & Peace,

Moní